mobile-it.com.pl

Blog tematyczny o elektronice, grach, RTV/AGD, internecie o raz poradnikach

Internet

Jak ustawić stronę startową w Chrome?

Jak ustawić stronę startową w Chrome?

Poradnik, który teraz czytasz, przeznaczony jest dla osób, które korzystają z przeglądarki Google Chrome i chcieliby dowiedzieć się, jak ustawić stronę startową. W praktyce oznacza to, że za każdym razem, gdy otworzysz Chrome, widoczna będzie strona, którą wybrałeś jako startową. Może to być dowolna strona internetowa – twoja ulubiona strona informacyjna, portal społecznościowy, skrzynka pocztowa, czy cokolwiek innego, co jest dla ciebie najważniejsze i chcesz mieć do tego natychmiastowy dostęp. Ten poradnik pomoże Ci łatwo i szybko zmienić stronę startową w Chrome.

Zmiana strony startowej w Google Chrome

W pierwszej kolejności musisz upewnić się, że Twój Chrome jest aktualny. Przeglądarka Google regularnie się aktualizuje, wprowadzając nowe funkcje i poprawki bezpieczeństwa. Aby sprawdzić aktualizacje, kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, przejdź do „Pomocy” i kliknij „O Google Chrome”. Jeżeli jest dostępna jakaś aktualizacja, zostanie ona zainstalowana automatycznie.

Następnie, będziesz musiał otworzyć ustawienia przeglądarki Chrome. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie kliknij „Ustawienia”. Zostaniesz przekierowany do zakładki z ustawieniami przeglądarki.

Zobacz również: Co to jest wyszukiwarka internetowa?

Zmiana strony startowej w ustawieniach

Zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany, musisz zdecydować na jaki adres URL chcesz zmienić swoją stronę startową. Możesz dla przykładu ustawić jako stronę startową Google, jeżeli często z niego korzystasz do wyszukiwania informacji, lub dowolną inną stronę, której używasz najczęściej.

W ustawieniach Chroma, w sekcji „Na starcie” zaznacz opcję „Otwórz konkretne strony lub zestaw stron”. Następnie kliknij „Dodaj nową stronę” i wpisz wybrany przez siebie adres URL. Kliknięcie „OK” zatwierdzi wprowadzone zmiany.

Zobacz również: Jak odinstalować Microsoft Edge?

Uruchomienie nowej strony startowej

Po zatwierdzeniu ustawień, nowa strona startowa powinna otwierać się automatycznie za każdym razem, gdy otworzysz Chrome. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, zamknij przeglądarkę i otwórz ją ponownie. Twoja nowa strona startowa powinna się załadować.

Problem z treściami innych stron

Różne rodzaje reklam, pluginów czy oprogramowania potrafią zmienić Twoją stronę startową bez Twojej wiedzy. Jeżeli mimo poprawnego ustawienia strony startowej, nadal jesteś przekierowywany do innej strony, możesz mieć do czynienia z tego typu problemem.

Jeżeli zauważasz, że strona startowa, którą ustawiłeś, zmieniła się, sprawdź najpierw, czy nie jest to wynik aktualizacji oprogramowania, które niedawno zainstalowałeś. Wiele programów podczas instalacji oferuje dodatkowe oprogramowanie, które może zmienić ustawienia przeglądarki.

Zobacz również: Jak ustawić stronę startową w przeglądarce Mozilla Firefox?

Jeżeli jesteś przekierowywany do strony, której sam nie ustawiłeś jako startowej, prawdopodobnie jest to wynik działania niechcianego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu może być użycie narzędzia do czyszczenia Chrome, które pomaga znaleźć i usunąć niechciane oprogramowanie wpływające na działanie przeglądarki. Możesz również spróbować przywrócić ustawienia przeglądarki do stanu pierwotnego, co jednak spowoduje usunięcie wszystkich zmienionych przez Ciebie ustawień, a także zapisanych haseł i zakładek.

Udostępnij

O autorze

Tomek, pasjonat nowoczesnych technologii i entuzjasta świata mobilności, to serce i dusza naszej strony Mobile-IT. Jego obszerne doświadczenie w dziedzinie elektroniki, internetu, gier oraz sprzętu RTV/AGD sprawia, że każdy artykuł to nie tylko informacja, ale również fascynująca podróż po najnowszych trendach.